Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[DL] Niebios- nazwa serwera ,czyli jak dodać jeden z najlepszych dungeon + objaśnienia


smok590

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć i siema mam dla was świeżo wypalonego questa mianowicie Niebiosa-Nazwa serwera ^^

Oto quest:

 

 


quest niebiosa begin
state start begin
               when 20092.chat."Niebiosa-NeptusMT2" with pc.get_level()>=1 and pc.get_level()<=250 begin
say("Strażniczka Tajemnic:")
say("Chcesz wejść do dungeonu?")
local wejscie = select("Tak.", "Nie.")
if wejscie == 2 then
return
elseif wejscie == 1 then
say_reward("Strażniczka Tajemnic:")
say("Okej, przeteleporuje ciebie.")
wait()
                       pc.setqf("dungeon", 1)
d.join(11)
end 
end
when login with pc.in_dungeon() and pc.get_map_index() >= 110000 and pc.get_map_index() < 110001 begin 
if pc.getqf("dungeon") > 0 then 
pc.setqf("dungeon", 0)
d.notice("Witajcie w Niebiosach-NeptusMT2!")
d.notice("Musicie znaleść Metina Niebios i go zniszczyć")
d.spawn_mob("8034", 100, 739)
end 
end 
when 8034.kill with pc.in_dungeon() and pc.get_map_index() >= 110000 and pc.get_map_index() < 110001 begin
d.notice("Brawo, rozwaliliście Metina Niebios zostały 3 , znajdźcie je!")
end
when tele.timer begin
d.new_jump_all(11, 413, 1340) 
d.spawn_mob("8035", 315, 1075)
end 
when 8035.kill with pc.in_dungeon() and pc.get_map_index() >= 110000 and pc.get_map_index() < 110001 begin -- gdy zabijemy potwora
d.notice("Brawo, rozwaliliście Metina Zagłady zostały 2 ,znajdźcie je!")
end 
when tele.timer begin
d.new_jump_all(11, 150, 1340)
d.spawn_mob("8036", 513, 1079)
end 
when 8036.kill with pc.in_dungeon() and pc.get_map_index() >= 110000 and pc.get_map_index() < 110001 begin -- gdy zabijemy potwora
d.notice("Brawo, rozwaliliście Metina Końca zostały 1!")
end 
when tele.timer begin
d.new_jump_all(11, 1400, 1300) 
d.spawn_mob("8037", 315, 1075)
end 
when 8037.kill with pc.in_dungeon() and pc.get_map_index() >= 110000 and pc.get_map_index() < 110001 begin -- gdy zabijemy potwora
d.notice("Brawo, rozwaliliście Cesarskiego Metina !")
d.notice("Odnajdźcie i zabijcie Pana Chaosu , uważajcie jest potężny !")
end 
when tele.timer begin
d.new_jump_all(11, 1400, 1200) 
d.spawn_mob("2598", 1445, 1205)
end 
when 2598.kill with pc.in_dungeon() and pc.get_map_index() >= 110000 and pc.get_map_index() < 110001 begin -- gdy zabijemy potwora
d.notice("Brawo zabiliście Pana Chaosu !")
notice_all("Gracz"..pc.get_name().." w raz z innymi zabili Pana Chaosu ,tym samym zdobyli Niebiosa-NeptusMT2!")
end 
when wywalamy.timer begin 
d.exit_all() 
end
end 
end 

 

 

To jest akurat przykład a jak chcecie sobie jeszcze pare metinów tam dodać to macie formułę :

	 d.notice("Witajcie w Niebiosach nazwa_serwera")
	 d.notice("Musicie odnaleść kamienie a następnie je zniszczyć!")
	 d.notice("Rozbijcie kamień metin i idźcie dalej!")
	 d.spawn_mob("id_metak_moba", kordy, kordy)
	 end
 when id_metka_moba.kill
	 d.notice("Brawo, rozbiliście nazwa_moba/metka!")
 end

 

I tak cały czas możecie aha jak edytować NPC z questem?

To proste zamiast na początku w linijce:

 when 20092.chat."Niebios NeptusMT2!"

Dajcie

 when id_npc_or_itemu.chat."Niebios NeptusMT2!"

 

Pozmieniajcie sobie tam i macie pro questa

Jak dodać na serwer?

To proste!

Wejdź w ścieżke questów w bazie danych FTTP

moja ścieżka:

/usr/home/game/share/locale/germany/quest

I tam weź wyzuć na pulpit obojętnie jaki quest

zmień jego nazwę na :

niebios.quest

potem otwórz go notepadem

i usuń jego zawartość oraz dodaj zawartość mojego questa!

Wrzuć do FTTP

w maszynie napisz:

cd /wasza ścieżka folderu quest

np :

cd /usr/home/game/share/locale/germany/quest

A teraz:

./qc niebios.quest

A teraz

/etc/rc.d/netif restart

I reset serwera i macie questa !

Uwaga : na ten dungeon można wejść w grupie lub w pojedynkę!!!

@Edit: w queście były błędy poprawiłem je i wstawiłem new ^^

Opublikowano

Zgadzam się częściowo z @UP , że aż taki trudny to on do napisania nie jest, Ale dzięki wielkie przede wszystkim za czas poświęcony na napisane go razem z fabułą + wrzucenie na MPC. Masz 5 LIke ;)

 

@Topic

A nie fajniej było by dodać do niego czas, tzn. na zabicie pierwszego metina mamy np 5 minut następnego 10 itd.

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano

Co to za różnica? czy w queście zmienił

Po prostu nie ma questa w /quest albo zmienił na inną nazwę,której nie zna.

logo.png



START 24.08.2013

Opublikowano

Haha...

Quest pewnie z EPVP.

Bo ja juz mam wiecej wiedzy na temat questów.

 

Nazwa questa może być byle jaka a i tak będzie działała...

Po prostu twój quest nie działa , tyle.

1377774857-U369478.png


Opublikowano

O to mi chodzi bo on zmienił nazwę niebiosa.quest na ya.quest

 

To jest ta pierwsza linijka questa

quest niebios begin

zamień na :

 

 

quest ya begin

Ahahahahahahahaa :D

Dawno tak się nie uśmiałem :D

 

Powiedz mi, jak może działać if po zamknięciu when'a?

Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza

Albert Einstein

Opublikowano

Prosty dungeon...

 

Można by go wzbogacić o jakieś elseif ID_ITEM < 1 then say "lec zabić krowę i przynieś kopyta bo potrzebne aby wejść" etc.... wiecie o co kaman :) nie chce mi się rozpisywać ....

Opublikowano

Bardzo prosto. Jak state po zamknięciu questa :ninja:

To co Ty napisałeś bardziej pasuje do "Jak może działać when po zamknięciu if'a" a ja napisałem "Jak może działać if po zamknięciu when'a"

 

Chyba widać różnice :)

Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza

Albert Einstein

Opublikowano

To co Ty napisałeś bardziej pasuje do "Jak może działać when po zamknięciu if'a" a ja napisałem "Jak może działać if po zamknięciu when'a"

 

Chyba widać różnice :)

W tym temacie nie ma żadnych różnic =)

Opublikowano

Cofam moje słowa, to jest o dupę rozbić za przeproszeniem prawie żadna funkcja when nie jest zakończona begin 2x za dużo endów. Właśnie go poprawiłem zaraz sprawdzę czy w grze działa bo do maszyny mi się dobrze wgrał. Dam edita, jeśli ktoś by chciał poprawiony to niech pisze pw

 

@Edit

OK w grze też dobrze funkcjonuje. Jeśli ktoś che to pisać PW/GG/w tym temacie

nexi.png

 

CYTOWAĆ MOJE POSTY, JEŚLI LICZYCIE NA POMOC !!

Opublikowano

hmm co do questa 3h go pisałeś? to gratki takie cos pisze sie w max 30 minut zaraz beda pisac spamery "to ty napisz cos takiego" czekam :DD:P

a i jeszcze jedno ten quest jest na zywca kopjuj wklej z wymiaru wladcow tylko dodany tekst i zmiana mobkow na metki wielkie pro :PP

a co do tej mapki chce zobaczyc jak tworzysz taka mapke w chmurach i ze co to zajmie tydzien :PP

 

wiec no :P ale pamietajcie jedno my nie niemcy :DD jak polak cos zrobic nowego zostawia dla siebie zeby jego server byl jedyny w swoim rodzaju

a niemiec chwali sie tym i daje to kazdemu :D to tyle czekam na hejty :P

^^ Kliknij tutaj w dól ^^



"Narodowiec, nie nazista. Prawdziwy Polak - nacjonalista! Czołem!"


CaM


Opublikowano

http://wklej.to/tymuR

Quest z tabulatorami i opisanymi błędami. Quest jest prosty, do tego można go niesamowicie zoptymalizować ale po co skoro twórca nie wie, że zmiana nazwy pliku nie wpływa na nazwę questa w pliku.

 

umarł

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...